Wizyta Prezydentów w firmie „Adamowscy”

W styczniu 2017 roku otworzyli w Starogardzie Gdańskim odnowiony salon Renault, urządzony według nowych standardów. Po ponad półtora roku działalności salon w ramach spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami  odwiedził prezydent miasta. Janusz Stankowiak w gościnne progi Barbary i Krzysztofa Landowskich zawitał 9 października 2018 r.

Salon Renault i Dacia Adamowscy przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim to jeden z najnowocześniejszych obiektów sieci autoryzowanych dealerów marki Renault w Polsce. Działa od roku 1974 roku. W 2016 roku został kompleksowo przebudowany i dostosowany do aktualnie obowiązujących standardów. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się w styczniu 2017 roku.

Po ponad półtora roku działalności właściciele Barbara i Krzysztof Landowscy zaprosili władze miasta do rozmowy o tym, jak firma radzi sobie w nowej odsłonie wedle nowych standardów. Prezydentowi Januszowi Stankowiakowi towarzyszyli wiceprezydent miasta Przemysław Biesek-Talewski oraz naczelnik Wydziału Inicjatyw Społecznych Tadeusz Błędzki. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Starogardzkiego Klubu Biznesu Związku Pracodawców, który jest inicjatorem spotkań prezydenta z lokalnymi przedsiębiorcami – prezes Grzegorz Borzeszkowski i wiceprezes Elżbieta Remiasz.

Goście zostali przywitani w salonie Renault, w którym zapoznali się z aktualną ofertą francuskiej marki samochodowej. Przy okazji Krzysztof Landowski w dużym skrócie opowiedział im o działaniach firmy i planach inwestycyjnych.

– Obecnie prowadzimy dużą inwestycję w Grudziądzu. Przebudowujemy tamtejszy salon, dostosowując go, podobnie jak ten w Starogardzie, do nowych standardów – powiedział właściciel firmy. – Będzie urządzony w podobnym stylu, ale dużo mniejszy – zaznaczył. – Ponieważ rozbudowie salonu towarzyszy także gruntowna modernizacja serwisu, mamy wiele pomysłów na udoskonalenie obsługi posprzedażnej. W pewnych obszarach musimy dokonać zmian w świadomości ludzi, zwłaszcza personelu, gdyż stare schematy sprzedaży przestały już działać. W tej chwili obowiązują nas zasady sprzedaży tzw. 3.0. Musimy podążać w ich kierunku, aby się przebić na rynku i być konkurencyjnym. Stawiamy na gościnność i pełen profesjonalizm.

Prezydent był ciekawy, czy w starogardzkim salonie można kupić najnowszy model marki Renault.
– Nie tylko najnowszy, ale ponad 30 różnych modeli. Zamówienia realizujemy pod klienta – wyjaśnił Krzysztof Landowski. – pod względem sprzedaży zeszły rok był całkiem udany. Sprzedaliśmy 847 aut. W tym roku chcemy przekroczyć liczbę 1000 .

Firma działa na obszarze od Chojnic po Trójmiasto i dalej po granice województwa kujawsko-pomorskiego w stronę Wisły. Po jej stronie jest też Kościerzyna.

– Z Kościerzyną wiążemy pewne nadzieje – kontynuował gospodarz. – Drzemie w niej potencjał, chociaż tam skutecznie działa nasza trójmiejska konkurencja. Powoli jednak odnosimy swoje małe sukcesy na tym rynku – zakończył Landowski.

Goście zwiedzili też warsztat, serwis, myjnie, czyli wszystko co jest potrzebne wymagającemu klientowi. W rozmowie dominowały tematy związane z motoryzacją i planami na poprawę infrastruktury drogowej w mieście. Sporo uwagi poświęcono też zasadom sprzedaży indywidualnej i zbiorowej oraz sposobom wynajmu samochodów, które objaśnił im Krzysztof Czochór – szef Działu Handlowego.

Z salonu przy ul. Zblewskiej udali do drugiej firmy, prowadzonej przez państwo Landowskich, do Hotelu Hubertus w Rokocinie. Tam zwiedzili stajnie i obejrzeli nowe sale konferencyjno-wykładowe oraz sale restauracyjne.

Przejdź do formularza kontaktowego

Starogardzki Klub Biznesu
ul. Kościuszki 27/12
83-200 Starogard Gdański

+48 58 56 306 21

skb@skb.org.pl