Przedsiębiorcy Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związek Pracodawców pamiętali o 83 rocznicy Agresji Sowieckiej na Polskę.

Dwa tygodnie po zbrojnej napaści Niemiec we wrześniu 1939 r. armia Związku Sowieckiego pod pretekstem „wzięcia w opiekę życia i mienia ludności ukraińskiej i białoruskiej” wtargnęła w granice naszego kraju. 17 września przypada 83. rocznica tej agresji.

Drugim „powodem” ataku sowietów było „wyzwolenie ludu polskiego od nieszczęść wojny”. Zaatakowana z dwóch stron Polska nie była w stanie obronić swojego terytorium. Późnym wieczorem 17 września rząd Rzeczpospolitej Polskiej, w trosce o zachowanie ciągłości państwa, opuścił kraj po otrzymaniu informacji o zbliżających się jednostkach sowieckich.

Dostojne uroczystości odbyły się w dniu 17.09.2022r na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich. W imieniu przedsiębiorców wiązankę kwiatów przed zbiorową mogiłą starogardzian – ofiar II wojny światowej złożyła delegacja SKB-ZP – Członek Zarządu Bartosz Grochowski z małżonką Patrycją oraz Barbara Stanuch, Prezes Związku.

Przejdź do formularza kontaktowego

Starogardzki Klub Biznesu
ul. Kościuszki 27/12
83-200 Starogard Gdański

+48 58 56 306 21

skb@skb.org.pl