Solidarność w pandemii.

02 kwietnia 2021

W pandemii dodatkowej wartości nabiera słowo „solidarność” stwierdza Barbara Stanuch, prezes SKB-ZP w przeprowadzonym wywiadzie dla „Magazynu Pomorskiego” nr 47/2021r. a szczerość, uczciwość, odpowiedzialność i współpraca pozostają wartościami etycznymi przedsiębiorców zrzeszonych w Starogardzkim Klubie Biznesu – Związek Pracodawców, niezależnie od panującej pandemii.

Od kilku miesięcy jest Pani prezesem Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców, wcześniej byłą Pani dyrektorem biura w tym klubie, a więc sprawy tego stowarzyszenia nie są Pani obce.


Moje relacje z SKB-ZP trwają nieprzerwanie od ponad 11 lat, w tym 10 lat jestem członkiem zarządu tego związku, również kiedy byłam prezesem firmy STARPEC (obecnie Grupa GPEC). Środowisko przedsiębiorców, jak i działalność Klubu nie były mi zatem obce.

Wspaniali, doświadczeni przedsiębiorcy, menadżerowie, niektórzy przyjaciele i koledzy, którzy utwierdzali mnie w przekonaniu, że warto działać wspólnie i wspierać się wzajemnie.
Po przejściu na emeryturę (w Grupie GPEC) podjęłam się pełnienia funkcji dyrektora biura SKB-ZP, bo mam umiejętności menadżerskie oraz predyspozycje. Z wykształcenia jestem także prawnikiem i administratywistą. Rola
dyrektora biura, niestety, nie trwała długo z powodu nadejścia nieoczekiwanej pandemii, konieczności ukierunkowania działań biura do warunków i restrykcji. Rozbieżności w opinii co do jego funkcjonowania w czasie pandemii spowodowały, że podjęłam decyzję o rezygnacji z tej funkcji w końcówce maja 2020. Ważne było bezpieczeństwo, zdrowie i życie pracowników, członków Klubu, partnerów, no i moje własne.

Więcej przeczytasz w sekcji „nasze rozmowy” Magazynu Pomorskiego na stronie 38

Kliknij aby pobrać

http://www.magazynpomorski.eu/uploads/raw/032021/24/36d4b53500_magazyn_pomorski_47a.pdf

Przejdź do formularza kontaktowego

Starogardzki Klub Biznesu
ul. Kościuszki 27/12
83-200 Starogard Gdański

+48 58 56 306 21

skb@skb.org.pl