Spotkanie opłatkowo – wigilijne

Około 250 przedsiębiorców, przedstawicieli władz samorządowych, urzędów i środowiska: nauki, oświaty, kultury, sportu i mediów przybyło na uroczystość opłatkowo – wigilijną, zorganizowaną przez Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców. W spotkaniu uczestniczyli również ks. biskup diecezjalny pelpliński Ryszard Kasyna oraz posłowie Jan Kilian i Małgorzata Chmiel.

Grzegorz Borzeszkowski, prezes SKB-ZP podkreślił w swoim przemówieniu ogromne znaczenie działalności organizacji zrzeszającej pracodawców dla całego regionu. Zwrócił też uwagę na fakt, że SKB-ZP stale się rozwija i kolejne firmy dołączają do szeregów Klubu.

– Spektrum naszych działań w różnych dziedzinach jest ogromne – podkreślił Grzegorz Borzeszkowski. – Podejmowane są przez nas takie tematy, jak ochrona środowiska, szkolnictwo branżowe, zrównoważony transport w regionie czy w końcu zrównoważony rozwój miasta i powiatu.

Spotkanie wigilijne było też doskonałą okazją do podsumowania minionego roku. Starogardzki Klub Biznesu zorganizował w tym czasie dziesiątki spotkań, w których wzięło udział wielu przedsiębiorców i przedstawicieli różnych środowisk i instytucji. Działalność Klubu można więc określić jako system ciągłych konsultacji, podczas których omawiane są rozmaite problemy wpływające na rozwój przedsiębiorczości w regionie.

Prezes zwrócił też uwagę na sprawy, które niepokoją przedsiębiorców, jak przewidywalność podatkowa czy obecna polityka energetyczna. Pracodawcy zgodnie podkreślili, że oczekują od przedstawicieli urzędów i samorządów informacji wyprzedzających, które umożliwią im przygotowanie niektórych zadań.

Przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego oraz ks. biskup Kasyna złożyli przedsiębiorcom życzenia świąteczne i noworoczne. Podczas spotkania wręczono też znaczki i certyfikaty przedstawicielom firm, które właśnie wstąpiły do Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców. Warto dodać, że organizacja wciąż się rozrasta, a przedsiębiorcy dzięki temu, że działają wspólnie i współpracują z samorządami i instytucjami oraz organizacjami, mają realny wpływ na to, co dzieje się w powiecie starogardzkim.

Certyfikaty i znaczki przynależności do organizacji SKB-ZP:

Kancelaria Adwokacka w Starogardzie Gdańskim – Krzysztof Artski
Kancelaria Adwokacka Artski & Artski w Tczewie – Marek Artski
Firma TDF Rudno – Dariusz Lichnerowicz
Frima DTB Tczew – Bartłomiej Hassa
Firma Starbud Starogard Gd. – Rafał Kosianowicz

Honorowa Odznaka „Za Zasługi Dla Budownictwa”:

Zbigniew Ciecholewski – Właściciel firmy Ciecholewski Wentylacje
Zygmunt Oelrich – Firma Budowlana ze Skarszew
Michał Pączek – Dak – Bud Pelplin

Honorowa Odznaka „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”:

Stefan Scharmach – Firma Red, Działacz Stowarzyszenia II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

Honorowa Odznaka „Za Zasługi Dla Sportu”:

Zenon Błański – Prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gd., za wkład w rozwój sportu na wsi i wspieranie rozwoju piłki nożnej,
Zbigniew Olszewski – Właściciel Apteki Rodzinnej, za wkład w rozwój koszykówki i siatkówki,

SKB-ZP wyróżnił „Medalem Za Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości”:

Zbigniew Gulgowski – Prezes Spółdzielni Inwalidów „Pomorzanka”
Tomasz Lichnerowicz – Właściciel firmy „Dartomeks” – Rudno
Eugeniusz Piechowski – Prezes firmy „Pestar”
Grzegorz Rozmus – Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg
Waldemar Schütz – Właściciel firmy „Centrum Klinkieru”
Barbara Stanuch – Prezes firmy „GPEC”
Krystyna Sobiecka – Z-ca Dyrektora PUP

 

Przejdź do formularza kontaktowego

Starogardzki Klub Biznesu
ul. Kościuszki 27/12
83-200 Starogard Gdański

+48 58 56 306 21

skb@skb.org.pl