Przedsiębiorcy o czystości powietrza

W dniu 26.04.2018 w ramach cotygodniowych konsultacji przedsiębiorców odbyło się spotkanie z Z-cą Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Radosławem Rzepeckim. Przedmiotem spotkania były zagadnienia związane z czystością i jakością powietrza Starogardu Gdańskiego.

W trakcie spotkania zwrócono uwagę na konieczność włączenia systemu monitoringu stacji Polpharmy, która z niezrozumiałych względów od 2018r. została wyłączona. Wskazywano również na konieczność monitoringu poprzez zainstalowanie niskobudżetowych czujników, które powinny być włączone do całego systemu miejskiego i prezentowane co godzinę w określonym miejscu na terenie Starogardu Gdańskiego.

Zwrócono również uwagę, aby władze miejskie przyjęły pokreśloną politykę wobec gospodarstw indywidualnych poprzez zachęcanie do wymiany pieców, podłączania do sieci miejskiej, stałego monitoringu i kontroli co do jakości używanego paliwa.

Postanowiono, iż przedsiębiorcy raz w roku będą zajmować się problematyką i analizować postęp prac ze strony samorządów.

W trakcie spotkania również zwrócono uwagę na nierozwiązany problem DW 222 w miejscowości Jabłowo gdzie ścieki z drogi bezpośrednio trafiają do znajdującego się w pobliżu jeziora.

Zdjęcia – źródło portal gst24.pl

Przejdź do formularza kontaktowego

Starogardzki Klub Biznesu
ul. Kościuszki 27/12
83-200 Starogard Gdański

+48 58 56 306 21

skb@skb.org.pl