Życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w imieniu Zarządu Klubu.

Szanowni Przedsiębiorcy,

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Rok 2021 rozpoczynaliśmy z optymizmem i nadzieją, z planami na aktywne działania, na poprawę biznesów dotkniętych skutkami Covid-19 oraz motywacji do rozwoju firm. Niestety, kolejny rok przejdzie do historii pod znakiem pandemii, gdzie zmuszeni byliśmy do zmiany planowanych zadań a już podjęte dostosować do środków ostrożności, bezpieczeństwa i warunków istniejących.

Skutki pandemii odczuwamy wszyscy, bowiem zdeterminowane zostały wszystkie sfery naszego życia, jednak ucierpieli również przedsiębiorcy. Na skutek epidemii zmuszeni do ograniczenia lub czasowego zawieszenia działalności, w niektórych przypadkach do chwilowego zamknięcia, co wywołało niepokój, niepewność a nade wszystko spowodowało wymierne straty.

Jako Związek, także w ramach Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców,  podejmowaliśmy szereg działań dla poprawy sytuacji przedsiębiorców kierując apele i petycje do rządu, sejmu, samorządów z rożnym skutkiem. Nie wiemy, co przyniesie kolejny 2022 rok, jednak z optymizmem należy patrzeć w przyszłość. Jako Klub mamy plany ambitne, jednak atmosfera przygnębienia, niepewności jutra nie sprzyja integracji, bowiem każdy oczekuje w pierwszej kolejności powrotu do normalnego życia, stabilności i przewidywalności w biznesie. Oczekujemy przepisów dla biznesu bez nakazów, zakazów czy ograniczeń, poszanowania prawa własności, praw nabytych, bezpieczeństwa zdrowia i życia.

W październiku br. podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu świątecznego spotkania Przedsiębiorców, jednak pandemia i restrykcje Covid”19 uniemożliwiły po raz kolejny realizację tych zamierzeń. Mając nadzieję na poprawę sytuacji, przełożyliśmy termin spotkania Przedsiębiorców (w nieco innej formuje) na I półrocze 2022r.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie oraz za zrozumienie, licząc na dalszą współpracę. Na Boże Narodzenie życzymy świątecznej, rodzinnej atmosfery, pełnej miłości i wzajemnej życzliwości. Z okazji Nowego 2022 Roku zdrowia, optymistycznego myślenia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz osobistym. Niech Nowy Rok doda sił do realizacji marzeń zawodowych i osobistych.

 Z wyrazami szacunku

 w imieniu Zarządu Klubu

Barbara Stanuch, Prezes SKB-ZP                                    

Starogard Gd. Gwiazdka 2021.

Członkowie klubu